ZLÍNSKÝ KRAJ – Indicie 3

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Ocitli jste se na Helštýně, vrcholu poblíž Valašského Meziříčí, který se mimo jiné pyšní nadmořskou výškou 385 metrů nad mořem. 

Na vrcholu Helštýna se nachází památník obětem první a druhé světové války, který byl vybudován v roce 1948. Dále se zde nachází skupina tří památných Helštýnských líp.

Do poloviny 19. století dominoval tomuto vrcholu barokní vyhlídkový letohrádek Belveder. Odjakživa je však Helštýn atraktivní kvůli své poloze, která nabízí krásné vyhlídky nejen na Valašské Meziříčí. 

Právě zde stojíte doslova na místě činu! Záhadný muž odvezl Adama na toto místo. Když pochopil, že ho nepřesvědčil a zveřejnění důkazů proti Roubalovi nezabrání, Adama nečekaně napadl a úderem do hlavy omráčil. Nechtěl dopustit, aby bylo Roubalovo jméno navždy pošpiněno. Čin provedl v zoufalství, vraždu nikdy neplánoval. Víra v Roubalovu nevinu mu zatemnila mozek a emoce neudržel na uzdě. Právě jste nalezli Adamovo tělo a opodál na větvi tělo oběšeného Roubalova fanouška. Muž vynesl nakonec trest i sám nad sebou. 

Gratulujeme, že jste došli úspěšně až na konec této hry a odhalili jste pravdu!