ÚSTECKÝ KRAJ – Indicie 1

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Jmenuji se Adam Fojtík a od dětství mě zajímaly záhadná zmizení, vraždy a motivace sériových vrahů. Nejvíce mě ale zaujal Ivan Roubal. Začal jsem se v jeho případu šťourat. Napadlo mě vytvořit seriál, do kterého si budu zvát hosty a o vraždách s nimi mluvit. 

Podařila se mi skvělá věc, oslovil jsem korunního svědka, který jako jediný přežil přepadení autopůjčovny v březnu 1994. Zjistěte více informací o případu a o koho jde. Dojde vám, o jak velkou věc se jedná.

Ozvu se hned, jak to půjde. Nyní potřebuji na čas zmizet - jsou lidé, kteří hodlají Roubala hájit za každou cenu. Snad do týdne dostanete další informace.

P.S. Doufám, že nevadí, že jsem vás zavedl až sem. Často, když už jsem měl přehlcenou hlavu tragickými scénáři, chodil jsem si sem posedět. Prohlížel jsem sady a nádherný Červený kostel. Kostel byl vystavěn v letech 1901–1902 litoměřickým stavitelem Mannem podle plánu lipského architekta Paula Langeho. Nesl název Kostel Vykupitele. 

Kotel vystřídal řadu majitelů a přeměn. V období politického uvolnění tzv. pražského jara převzal zchátralý kostel sbor Bratrské jednoty baptistů, který jej začal po opravě užívat od roku 1970. Od roku 1973 jsou baptistický sbor a husitská náboženská obec spoluvlastníky objektu. V letech 1986–1989 byl interiér kostela komplexně rekonstruován pod vedením Ing. Slavomíra Slámy, kdy byla loď horizontálně přepažena.