Studuj televizní publicistiku na profesní mediální škole
a ucházej se o stáž na TV Nova

Televizní stanice TV Nova pokrývá stovky témat denně, z nichž se skládá zpravodajská mozaika, kterou každý večer sleduje průměrně 1,5 milionu diváků. Reportéři v metropolích i v regionech natáčí reportáže o přelomových událostech stejně jako o všedních starostech občanů. 

Nyní nejsledovanější televize připravila pro své budoucí reportéry a moderátory vlastní školicí středisko. Do přípravky pro mladé talenty s názvem Nova  Academy zamířili i studenti Publicistiky.

Publicistika a TV Nova připravují nové reportéry
pro nejsledovanější televizní zpravodajství v České republice

Kamil Houska, ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova, ke spolupráci uvedl:

„Chceme si vychovat novou generaci vlastních reportérů a moderátorů. Spolupráce s Publicistikou byla přirozeným krokem, který vychází z praxe – někteří jejich absolventi míří právě do televizního zpravodajství, ať už před kameru nebo za kameru.
U nás je to například Lucie Borhyová."

Petr Uherka, ředitel Publicistiky:

„Ne každý novinář míří do televizní publicistiky a ne každý, kdo sní o práci v televizi, míří přímo před kameru. Výhodou profesní mediální školy je praktická výuka a blízký kontakt se zaměstnavateli, studenti tak mají možnost lépe osahat své talenty a najdou profesi, ve které se cítí dobře. Během tří let dostanou praktické znalosti a profesní dovednosti tak, aby uspěli již ve svém prvním zaměstnání."

Dominika Janochová, hlavní kordinátorka Nova Academy:

„Během intenzivní 14 denní stáže zaměřené na redakci zpravodajství se studenti seznámí s každodenním chodem redakce a vyzkoušejí si práci ve zpravodajství jako je namlouvání reportáží, živé vstupy, standup či anketu. Ale pro studenty je velký zážitek i zúčastnit se hlavní redakční porady. A studenti Publicistiky se v Nova Academy osvědčili.
Těšíme se na další příležitosti ke spolupráci."

Absolventi Vyšší odborné školy publicistiky, které můžete vidět na televizní obrazovce

Nikola Červinková
moderátorka a redaktorka TV Nova

„VOŠP jsou pro mne kamarádi, spousta zábavy, zdravé sebevědomí, bez kterého se moderátor neobejde, a to nejdůležitější – zkušenosti. Ty mi pomohly prorazit na Nově.

Pokud se chcete věnovat skutečné novinařině, VOŠP je přesně pro vás. Tady se budete věnovat hlavně praxi a tu vás budou učit profíci přímo z oboru. Sama jsem byla překvapená, jaké osobnosti se školou spolupracují."

Martin Vichnar
sportovní reportér ČT

„V době nástupu na Vyšší odbornou školu publicistiky jsem už přibližně 7 let v Redakci sportu České televize nárazově pracoval, takže mi tříleté studium hlavně představilo ostatní mediální disciplíny a rozšířilo již nabyté praktické znalosti v mém oboru.

Školu bych doporučil každému, kdo nerad celé dny leží v knihách, ale novinařinu si chce hlavně vyzkoušet. Rozmanité předměty mu nabídnou dostatek prostoru k seberealizaci."

Karolína Kočí
redaktorka a moderátorka ČT,
autorka dokumentárního cyklu Kiwiland

Škola nebránila v praxi, naopak. Studenty podporovala, ne-li nutila do praxí. A předměty byly vedeny prakticky. Takže když jsem po škole nastoupila do práce, věděla jsem, co dělat, zatímco jiní uchazeči opakovali jen naučené poučky.

Proč bych VOŠP doporučila? Protože to byla škola, kde se tvořilo. Psalo, natáčelo, stříhalo. A koho baví něco dělat a tvořit, nejen sedět v knihách, užije si celé tři roky."

O Publicistice

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze je novinářská škola, která připravuje studenty na mediální profese na poli televizních, rozhlasových, internetových i tištěných médií. Předností studia na Publicistice jsou mediální profesionálové v řadách lektorů, široký výběr praktických dílen, odborné praxe, moderní technologické zázemí i flexibilita rozvrhu. Škola tak dokáže vybavit studenty znalostmi i praktickými dovednostmi, proto řada studentů nachází uplatnění ve svém oboru již při studiu.
Publicistika zároveň není jenom novinářství a média jako progresivní obor nabízí uchazečům velkou příležitost najít v nich právě své místo. Proto je pro studenty velmi zásadní první ročník, ve kterém poznávají atraktivitu jednotlivých profesí a odhalují své talenty ve všech zaměřeních – Žurnalistika a tvůrčí psaní, Marketing a produkce médií a Televize, rozhlas a digitální média. Druhý a třetí ročník pak ve zvolených zaměřeních nabízí šanci načerpat tolik poptávané zkušenosti v malých týmech praktických dílen a ateliérů, v rámci školních projektů či při odborných praxích přímo u zaměstnavatelů.
Média jsou jakousi nervovou soustavou společnosti, propojují nás, zprostředkovávají komunikaci, uspokojují naše potřeby. Společnost se mění a média se rychle mění s ní. Internet, digitální technologie a všudypřítomné sítě zvyšují dostupnost informací a umožňují vznik nových komunikačních forem i nových médií. Potřeba kvalitních obsahů a šikovných a kompetentních tvůrců ale nemizí, právě naopak.
Naše škola vzdělává budoucí novináře a mediální specialisty a během 25 let své existence vychovala tisícovku úspěšných absolventů, z nichž mnoho zakotvilo v médiích jako reportéři, publicisté, moderátoři, sportovní novináři či komentátoři, televizní a rozhlasoví redaktoři, střihači, kameramani, fotografové, produkční, multimediální producenti nebo v komunikačních agenturách či na straně klientů jako marketéři, kreativci, tiskoví mluvčí atd. Tito nadaní lidé k nám přišli, zjistili, v čem jsou dobří, rozvinuli svůj talent a teď dělají, co je baví.

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat
 

Kontakt TV NOVA

Dominika Janochová

dominika.janochova@nova.cz

Kontakt VOŠP

Karina Uherková

k.uherkova@vosp.cz