Studujte televizní publicistiku na profesní mediální škole.

Studenti Publicistiky točí pro CNN Prima News

Studenti Publicistiky působí i na CNN Prima News.
Jako reportéři pokrývali například volební zpravodajství z regionů či slouží zpravodajské směny na webu.

 

Vyplňte přihlášku ke studiu do konce října
a přidejte se k nim.
 

Vladimír Piskáček, odborný lektor Publicistiky ke spolupráci uvádí: „Pro studenty je to skvělá příležitost získat reálné zkušenosti z novinářsky exponované agendy parlamentních voleb. A který student novinářské školy může v životopise uvést spolupráci s úspěšnou televizní stanicí?"

Petr Uherka, ředitel Publicistiky: „Ne každý novinář míří do televizní publicistiky a ne každý, kdo sní o práci v televizi, míří přímo před kameru. Výhodou profesní mediální školy je praktická výuka a blízký kontakt se zaměstnavateli, studenti tak mají možnost lépe osahat své talenty a najdou profesi, ve které se cítí dobře. Během tří let dostanou praktické znalosti a profesní dovednosti tak, aby uspěli již ve svém prvním zaměstnání."

Studuj televizní publicistiku na profesní škole médií a toč pro celostátní televizní stanice.

Absolventi Vyšší odborné školy publicistiky, které můžete vidět na televizní obrazovce

Nikola Červinková
moderátorka a redaktorka TV Nova

„VOŠP jsou pro mne kamarádi, spousta zábavy, zdravé sebevědomí, bez kterého se moderátor neobejde, a to nejdůležitější – zkušenosti. Ty mi pomohly prorazit na Nově.

Pokud se chcete věnovat skutečné novinařině, VOŠP je přesně pro vás. Tady se budete věnovat hlavně praxi a tu vás budou učit profíci přímo z oboru. Sama jsem byla překvapená, jaké osobnosti se školou spolupracují."

Martin Vichnar
sportovní reportér ČT

„V době nástupu na Vyšší odbornou školu publicistiky jsem už přibližně 7 let v Redakci sportu České televize nárazově pracoval, takže mi tříleté studium hlavně představilo ostatní mediální disciplíny a rozšířilo již nabyté praktické znalosti v mém oboru.

Školu bych doporučil každému, kdo nerad celé dny leží v knihách, ale novinařinu si chce hlavně vyzkoušet. Rozmanité předměty mu nabídnou dostatek prostoru k seberealizaci."

Karolína Kočí
redaktorka a moderátorka ČT,
autorka dokumentárního cyklu Kiwiland

„Škola nebránila v praxi, naopak. Studenty podporovala, ne-li nutila do praxí. A předměty byly vedeny prakticky. Takže když jsem po škole nastoupila do práce, věděla jsem, co dělat, zatímco jiní uchazeči opakovali jen naučené poučky.

Proč bych VOŠP doporučila? Protože to byla škola, kde se tvořilo. Psalo, natáčelo, stříhalo. A koho baví něco dělat a tvořit, nejen sedět v knihách, užije si celé tři roky."

O Publicistice

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze je novinářská škola zaměřená na široké spektrum mediálních profesí. Předností studia na Publicistice jsou mediální profesionálové v řadách lektorů, pestrý výběr praktických dílen, odborné praxe, moderní technologické zázemí i flexibilita rozvrhu. Škola tak dokáže vybavit studenty nejen znalostmi a praktickými dovednostmi, ale hlavně reálnými zkušenostmi z mnoha profesí na poli televizních, rozhlasových, internetových i tištěných médií.

Publicistika zároveň není jenom novinářství a média jako progresivní obor nabízí uchazečům velkou příležitost najít v nich právě své místo. Proto je pro studenty velmi zásadní první ročník, ve kterém poznávají atraktivitu jednotlivých profesí a odhalují své talenty ve všech zaměřeních – Žurnalistika a tvůrčí psaní, Marketing a produkce médií a Televize, rozhlas a digitální média. Druhý a třetí ročník pak ve zvolených zaměřeních nabízí šanci načerpat tolik poptávané zkušenosti v malých týmech praktických dílen a ateliérů, v rámci školních projektů či při odborných praxích přímo u zaměstnavatelů.
Média jsou jakousi nervovou soustavou společnosti, propojují nás, zprostředkovávají komunikaci, uspokojují naše potřeby. Společnost se mění a média se rychle mění s ní. Internet, digitální technologie a všudypřítomné sítě zvyšují dostupnost informací a umožňují vznik nových komunikačních forem i nových médií. Potřeba kvalitních obsahů a šikovných a kompetentních tvůrců ale nemizí, právě naopak.
Naše škola vzdělává budoucí novináře a mediální specialisty a během 25 let své existence vychovala tisícovku úspěšných absolventů, z nichž mnoho zakotvilo v médiích jako reportéři, publicisté, moderátoři, sportovní novináři či komentátoři, televizní a rozhlasoví redaktoři, střihači, kameramani, fotografové, produkční, multimediální producenti nebo v komunikačních agenturách či na straně klientů jako marketéři, kreativci, tiskoví mluvčí atd. Tito nadaní lidé k nám přišli, zjistili, v čem jsou dobří, rozvinuli svůj talent a teď dělají, co je baví.

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat
 

Kontakt Publicistika

Vladimír Piskáček

v.piskacek@vosp.cz