Pro uchazeče – Studijní obory a přijímací řízení

V prvním ročníku si vyzkoušíš, co by se ti mohlo líbit: kameru, fotografii, tvůrčí psaní, produkci, Public Relations atd.
Od druhého ročníku se už můžeš pustit do studia vybrané specializace. V praktických dílnách budeš vytvářet reportáže, rozhovory, články.
Budeš psát, natáčet, fotit, organizovat. Vyrazíš do terénu, a to nejen v rámci Mediálního dne VOŠP.

A v tom jsme unikátní.

Novinařina v současném světě má mnoho podob a ty si můžeš vyzkoušet všechny z nich, až pak se rozhodneš, jakou cestou se vydáš.

Přijímačky na Publicistiku

Požadavky na uchazeče:
Na začátku studia musíš mít dokončené středoškolské vzdělání s maturitou (tedy klidně v září), ale v tuto chvíli ti stačí poslat přihlášku.
Pak tě pozveme k přijímačkám.

Jak se přihlásit?
Můžeš podat přihlášku pro prezenční nebo kombinované studium pro školní rok 2021/2022, a to zdarma.

Jak vypadá přijímací řízení?
Přijímačky probíhají formu pohovoru, protože nás zajímá, kdo jsi, čemu se věnuješ a co vlastně od studia na VOŠP očekáváš.
Nebudeme tě z ničeho zkoušet, ale hledáme zajímavé lidi, kterým není svět kolem lhostejný.
Využij svůj šarm a představ se nám. Vše je ve tvých rukou.

V červnu bývají přijímačky nejlepší, protože součástí je i mediální hra!
To je skvělá příležitost poznat lépe své schopnosti, lektory VOŠP i své budoucí spolužáky.

Dokonce i když napoprvé maturita neklapne, umíme si s tím poradit. 
Jakmile podáš přihlášku, o všem dalším tě budeme informovat.

Udělej 3 kroky do světa médií:

  1. Podej si přihlášku  

  2. Zvládni přijímačky

  3. Zapiš se ke studiu

    ... o všem tě budeme informovat.


Chceš vědět víc?

Nech nám na sebe kontakt, ozveme se ti.

5 DŮVODŮ, PROČ STUDOVAT VOŠP

Učíme praxí!

Neučíme ani kapku teorie navíc. Povedou tě profesionálové z oboru a vybaví tě vším, co budeš potřebovat v médiích.

Podporujeme individualitu!

Jsme malá škola, kde nezmizíš v davu. U každého rozvíjíme jeho individuální talent. Není to jen výuka, je to hlavně mentoring odborníků, kteří poznají, jestli pro tu práci máš předpoklady.

Náš obor má budoucnost!

Svět moderních médií se neustále rozvíjí a pracovní uplatnění v něm najde každý úspěšný absolvent naší školy.

Jsme v centru Prahy!

Užij si studentský život s přáteli v samém srdci našeho hlavního města plného kaváren a hudebních klubů.

Nemáme Bc.?   Nevadí!

Za tři roky budeš mít tolik praktických dovedností, že to mnohonásobně vyváží titul z univerzity. A pokud budeš Bc. přeci jen chtít, partnerské vysoké školy ti uznají zkoušky z VOŠP a běhěm jednoho roku si Bc. můžeš dodělat „dálkově".

Dny otevřených dveří VOŠP

Chceš nahlédnout do zákulisí školy, která připravovala pořad Student´s life pro Televizi Seznam
Některé dny jsou naše dveře ještě otevřenější...

... bohužel ne v době zavřených škol.

Potkejme se alepoň on-line !

... a než se potkáme osobně, můžeš zatím snít o tom, co všechno budeš na VOŠP dělat ...

Piš!      Foť!      Toč!  

Přidej se do FB skupiny Láká mě VOŠPa dozvíš se toho ještě víc.

Naši absolventi koho potkáte v médiích

Vítek Zábranský,
reportér rádia Impuls

„Škola mi dala hodně zážitků, ale hlavně řadu přátel a zajímavých kontaktů. A samozřejmě základy do profesního života. No a pochopitelně titul DiS. :-) 

Proč bych studium VOŠP doporučil? Protože se oborové předměty snaží naučit praxí. Když jsem ze školy vyrazil do světa médií, praktické znalosti z VOŠP mi hodně pomohly.“

Jiří Liebreich,
redaktor ekonomického deníku E15

„VOŠ publicistiky mi usnadnila vstup do světa médií a rozkryla celý jejich rozměr – tu část ledovce skrytou pod hladinou. Školu bych doporučil každému, kdo se chce během studií co nejvíce přiblížit dennodenní praxi novinářské práce.“

Jindřich Oukropec,
komunikace & PR design projektů, CZECHDESIGN

„VOŠ publicistiky mi dala základ pro všechny komunikační profesem a možnost vyzkoušet si práci v terénu. Rady, které v knihách nenajdete a hlavně praxi, praxi a praxi… Kontakty, velmi důležité kontakty.

Také jsem dostal možnost najít sám sebe a samozřejmě kamarády na celý život. :-)“
 

Monika Horská,
editorka, Český rozhlas

„Moudré knihy nabízejí velké množství teoretických informací z oboru médií a žurnalistky. Co ale budete ve skutečnosti opravdu potřebovat, je zejména praxe. A právě tu Vyšší odborná škola publicistiky nabízí v maximální možné míře. Příprava reportáží, rozhovorů či prezentace vlastních projektů je právě to, z čeho ve své práci dodnes čerpám.“

Barbora Zpěváčková,
redaktorka politického zpravodajství webu CNN Prima News

„VOŠP mi dala maximální praktickou přípravu pro práci v médiích. Díky tomu, že funguje školní redakce Generace20, jsem potom v praxi nebyla tolik překvapená. Školu bych doporučila těm, kdo opravdu touží po tom stát se novináři, protože VOŠP vás na to opravdu připraví. Nejlepší je, že vás učí lidi, kteří v médiích stále pracují nebo dlouhou dobu pracovali a dají vám spoustu dobrých rad, které v žádné učebnici nevyčtete.“
 

Pavel Urban,
redaktor a editor, deník Metro

„Inzerát na Vyšší odbornou školu publicistiky jsem našel v deníku Metro. A právě v těchto novinách už přes tři roky pracuji. Ovšem všechny užitečné informace ze světa médií a první praktické zkušenosti jsem získal právě na této škole. Vždy zde učili výteční odborníci, kteří nás vybízeli k dialogu a hlavně nás přiměli k psaní a tvorbě.
Z těchto impulsů těžím dodnes.“

Denisa Olešovská,
team & Project Manager at European Centre for Career Education

Škola mi dala hlavně možnosti. Možnost rozhodnout se, kam by můj život mohl pokračovat kariérně v závislosti na dovednostech z mnoha sfér, které jsem při studiu nabrala (od produkce, webových stránek, psaní, natáčení, grafiky, kampaní až po project management). Možnost uspořádat festival, možnost myslet sama za sebe a lépe se poznat, možnost potkat spousty talentovaných lidí, se kterými se nyní vídám nejen u skleničky, ale i u pracovních projektů.

Škola mi dala pocit, že mám možnosti, ale také mi ukázala, jak se jich chopit a jak překonat svůj strach z možného neúspěchu. Jen na málo školách vás budou profesoři znát jménem, budou vědět, jaké jsou vaše slabé a silné stránky, a na obou s vámi pracovat. Někdy i proti vaší vůli. VOŠP vám dá mnohem více informací, odpovědnosti a praktických dovedností, pokud je budete chtít."

Tomáš Kabát,
dramaturg, reportér, rádio Impuls

„VOŠP mi dala zázemí k tomu, abych si mohl vyzkoušet plnění jednotlivých úkolů v mediální výrobě a ujasnit si díky tomu, co chci v pracovním životě dělat. Zároveň jsem získal všeobecný rozhled o způsobu tvorby mediálního obsahu o fungování mediálních domů.

Velkým přínosem je i možnost konzultací s odborníky z praxe. Škola zároveň klade důraz na teoretický základ, díky kterému může student pokračovat také v akademické dráze. Je to přesně ten typ školy, kde záleží přímo na studentovi, co si z výuky odnese. Základem je vlastní iniciativa. Škola klade důraz na praxi, čímž se zvyšuje možnost uplatnění.

Z vlastní zkušenosti z Rádia Impuls vím, že daleko raději přijmeme do vlastních řad diplomovaného specialistu s hromadou mediálních zkušeností, než magistra, který neumí napsat a přečíst zprávu.

Karolína Kočí,
redaktorka a moderátorka ČT, nyní dlouhodobě natáčí na Novém Zélandu

„Škola nebránila v praxi, naopak. Studenty podporovala, ne-li nutila do praxí. A předměty byly vedeny prakticky. Takže když jsem po škole nastoupila do práce, věděla jsem, co dělat, zatímco jiní uchazeči opakovali jen naučené poučky.

Proč bych VOŠP doporučila? Protože to byla škola, kde se tvořilo. Psalo, natáčelo, stříhalo. A koho baví něco dělat a tvořit, nejen sedět v knihách, užije si celé tři roky."

Jan Novotný,
reportér Černých ovcí a redaktor Toulavé kamery České televize

„Škola mi dala pevný základ a určitou jistotu pro mou budoucí práci. Množství praxe, kterou student během let musí splnit, je nejpříjemnější povinností. Má to hned dva důsledky. První je nasbírání zkušeností v nějaké "ochranné zóně". Druhá a důležitejší je "zaháčkování" se u zajímavých lidí. Neméně důležitý vidím i široký osobní prostor pro seberealizaci, pokud student ví, kam směřuje.

Školu bych doporučil dalším studentům, protože… Protože se už během studií mohou ocitnout v openspace nějakého média. Protože takový familiární přístup jako je na VOŠP, je rozhodně veliké plus. Protože potká spoustu inspirativních lidí."