STŘEDOČESKÝ KRAJ – Indicie 3

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Ocitli jste se v opuštěné budově, která dříve sloužila jako servisní zázemí pro sovětské tanky, využívající přilehlou střelnici. Dnes je její součástí umělý lyžařský simulátor.

V roce 1968, krátce po okupaci Československa sovětskými vojsky, si Rudá armáda z Milovic udělala svoje velitelství. Podle některých pramenů zde fungovalo až 120 tisíc sovětských vojáků a jejich rodin. Prostor byl samozřejmě pro Čechy přísně zakázán, ale místní vyprávějí, že nebyl problém s běžnými vojáky obchodovat.

Pro potřeby Rudé armády se Milovice velmi rozšířily, nejen pro techniku, ale i pro vojáky a jejich rodiny vzniklo na 1200 objektů. Velká část z nich dnes slouží, například sídliště Balonka, které se nachází jen přes silnici od vás. Zajímavostí je, že Milovice měly dokonce přímou vlakovou linku do Moskvy.

Sovětská armáda definitivně odešla v roce 1991, a Milovice se staly oblíbeným bydlištěm pro mladé rodiny. Dnes jsou obcí s nejnižším věkovým průměrem v republice.

Vy ale odvraťte zrak od minulosti. Stojíte doslova na místě činu! Záhadný muž odvezl Adama na toto místo. Když pochopil, že ho nepřesvědčil a zveřejnění důkazů proti Roubalovi nezabrání, Adama nečekaně napadl a úderem do hlavy omráčil. Nechtěl dopustit, aby bylo Roubalovo jméno navždy pošpiněno. Čin provedl v zoufalství, vraždu nikdy neplánoval. Víra v Roubalovu nevinu mu zatemnila mozek a emoce neudržel na uzdě. Právě jste nalezli Adamovo tělo a opodál na větvi tělo oběšeného Roubalova fanouška. Muž vynesl nakonec trest i sám nad sebou. 

Gratulujeme, že jste došli úspěšně až na konec této hry a odhalili jste pravdu!