OLOMOUCKÝ KRAJ – Indicie 3

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Ocitli jste se u Muzea Olomoucké pevnosti. Historie objektů v tomto muzeu sahá až do 17. století. Založeno bylo v roce 2007 za účelem rekonstrukce a revitalizace památkově chráněného areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

Korunní pevnůstka vznikla v místě bývalé vesničky Závodí. Je to velmi dochovaná, ucelená část bývalé bastionové pevnosti Olomouc. Pevnůstka sloužila jako zvláštní vstup do města, a v jejím areálu byly umístěny kanonické zahrady. Cesta z pevnůstky do města byla osázena alejí z obou stran. Stavba olomoucké bastionové pevnosti přišla tehdejší habsburskou státní pokladnu na 10 milionů zlatých.

Právě zde, u vstupní brány, tojíte doslova na místě činu! Záhadný muž odvezl Adama na toto místo. Když pochopil, že ho nepřesvědčil a zveřejnění důkazů proti Roubalovi nezabrání, Adama nečekaně napadl a úderem do hlavy omráčil. Nechtěl dopustit, aby bylo Roubalovo jméno navždy pošpiněno. Čin provedl v zoufalství, vraždu nikdy neplánoval. Víra v Roubalovu nevinu mu zatemnila mozek a emoce neudržel na uzdě. Právě jste nalezli Adamovo tělo a opodál na větvi tělo oběšeného Roubalova fanouška. Muž vynesl nakonec trest i sám nad sebou. 

Gratulujeme, že jste došli úspěšně až na konec této hry a odhalili jste pravdu!