Panevropská univerzita a Publicistika připravily

praktický roční certifikovaný kurz

Tvorba podcastů a internetového rádia

začněte svět vnímat ušima

Rádiové vlny nás provází jízdou autem, na veřejných místech oceníme příjemnou zvukovou kulisu, pokud přináší užitečné informace. Velká obliba podcastů hovoří sama za sebe. Rozhlas v ČR brzy oslaví 100 let existence, ale rozhodně ještě neřekl své poslední slovo! 

Ať chcete založit školní rádio, vyrábět podcasty nebo třeba připravovat moderované rozhovory na web, kurz je právě pro vás.

Kurz je postavený na praktické výuce – získané zkušenosti využijete, ať vás profesní cesta zavede kamkoli.  

V sérii úzce zaměřených workshopů vás provedeme vším důležitým pro začínající rozhlasáky v on-line prostředí. Máte chuť vysílat, ale nevíte, jak na to? Stojíte před nabídkou mikrofonů, a nevíte, podle čeho vybrat ten správný? Máte co říci, ale jste nesmělí a nejistí ve formulacích? Chcete se naučit vést rozhovor nebo moderovat hosty ve studiu?

Buďte vítáni !

Máte obavu, jak se vám podaří kurz zvládnout spolu s dalšími pracovními a studijními závazky?

Kurz je pečlivě sestaven ze všech témat, která potřebujete pro profesionální tvorbu podcastů až ke spuštění internetového rádia. Možná vás však zajímá pouze některá konkrétní témata. Nic nebrání si zvolit pouze ty části programu, o které máte primární zájem. Certifikát však náleží pouze studentům, kteří absolvují celý kurz a představí závěrečnou práci.

Máte-li další otázky, kontaktujte paní Karinu Uherkovou na e-mailu k.uherkova@vosp.cz.

Obsah kurzu:
 

Po absolvování programu budete vědět

  1.    jak natočit zprávu, anketu nebo rozhovor,

  2.    jakou techniku a software použít,

  3.    jak pracovat s hlasem pro maximální efektivitu sdělení,

  4.    jak vše sestříhat a poskládat do hotového pořadu,

  5.    jak to v redakci funguje a jak to uřídit

... a hlavně si to všechno osaháte naživo!

Výuka bude probíhat v budovách Publicistiky (Spálená 14, Spálená 8, Opatovická 18, Praha 1), 2 minuty cesty od vašich učeben.

Časová náročnost programu bude cca 3 až 6 hodin přímé výuky týdně, zejména však budete podle svých časových možností tvořit. Není však nezbytné absolvovat všechny části programu.

Díky barterové spolupráci Panevropské univerzity a Publicistiky bude možné vám nabídnout certifikovaný kurz formou souběžného studia osvobozený od kurzovného.

Studenti za kurz získají ECTS kredity.

Pro zájmce shrnujeme následující postup k zapsání se do kurzu:

  1. nejpozději do 24. 10. vyplňte Přihlášku ke studiu na VOŠP
    (díky souběžnému studiu obou škol je možné absolvovat kurz zdarma a získat ECTS)

    v přihlášce vyberte formu studia „Denní studium“, neboť se studijní program v kombinované formě neotevírá

    prosím v přihlášce uveďte „student PAN UNI“
     
  2. na základě podané přihlášky vám zašleme odkaz na jednoduchý elektronický formulář a po jeho vyplnění budete pozváni na zápis ke studiu
     

O Publicistice

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze je novinářská škola zaměřená na široké spektrum mediálních profesí. Předností studia na Publicistice jsou mediální profesionálové v řadách lektorů, pestrý výběr praktických dílen, odborné praxe, moderní technologické zázemí i flexibilita rozvrhu. Škola tak dokáže vybavit studenty nejen znalostmi a praktickými dovednostmi, ale hlavně reálnými zkušenostmi z mnoha profesí na poli televizních, rozhlasových, internetových i tištěných médií.

Foto z Mediálního dne, který simuluje jeden den zpravodajských štábů televizních, tištěných i digitálních médií. Studenti 2. ročníku Publicistiky vytvoří týmy, dostanou téma a večer promítají reportáže ve Zpravodajské mozaice. Ani v průběhu takto náročného dne studenty neopouští humor, a to dokládá tradiční Backstage mediálního dne.

Foto z Mediální hry pro studenty středních škol, kteří si v televizním studiu Publicistiky vyzkouší pocity televizního hlasatele, pozorného redaktora nebo roli tiskového mluvčího.

Publicistika zároveň není jenom novinářství a média jako progresivní obor nabízí uchazečům velkou příležitost najít v nich právě své místo. Proto je pro studenty velmi zásadní první ročník, ve kterém poznávají atraktivitu jednotlivých profesí a odhalují své talenty ve všech zaměřeních – Žurnalistika a tvůrčí psaní, Marketing a produkce médií a Televize, rozhlas a digitální média.
Druhý a třetí ročník pak ve zvolených zaměřeních nabízí šanci načerpat tolik poptávané zkušenosti v malých týmech praktických dílen a ateliérů, v rámci školních projektů či při odborných praxích přímo u zaměstnavatelů.

Média jsou jakousi nervovou soustavou společnosti, propojují nás, zprostředkovávají komunikaci, uspokojují naše potřeby. Společnost se mění a média se rychle mění s ní. Internet, digitální technologie a všudypřítomné sítě zvyšují dostupnost informací a umožňují vznik nových komunikačních forem i nových médií. Potřeba kvalitních obsahů a šikovných a kompetentních tvůrců ale nemizí, právě naopak.

Foto ze studentského festivalu Všemi směry.

Foto: absolventka Publicistiky Nikola Červinková

Naše škola vzdělává budoucí novináře a mediální specialisty a během 25 let své existence vychovala tisícovku úspěšných absolventů, z nichž mnoho zakotvilo v médiích jako reportéři, publicisté, moderátoři, sportovní novináři či komentátoři, televizní a rozhlasoví redaktoři, střihači, kameramani, fotografové, produkční, multimediální producenti nebo v komunikačních agenturách či na straně klientů jako marketéři, kreativci, tiskoví mluvčí atd. Tito nadaní lidé k nám přišli, zjistili, v čem jsou dobří, rozvinuli svůj talent a teď dělají, co je baví.

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat
 

Panevropská univerzita

Monika Klímová

klimova@vso-praha.eu

Publicistika

Michal Schuster

m.schuster@vosp.cz