KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Indicie 3

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


1. listopadu 1908 otevřela Místní dráha Opočno-Dobruška pětikilometrovou trať do Dobrušky z Opočna. Tudy od roku 1875 Rakouská společnost státní dráhy provozovala trať spojující Choceň a Meziměstí, kde dosáhla hranice s Pruskem. Nově postavené nádraží zde vzniklo jako koncová stanice, dle typizovaného stavebního vzoru. Doplnily ho přidružené dopravní stavby.

Místní dráha byla zestátněna roku 1925. V roce 2010 byl na trati téměř zastaven provoz, zachován zůstal jen jeden ranní školní spoj, k němu se od září 2020 přidal druhý.

Vy ale odvraťte svou pozornost od historie tohoto místa. Stojíte doslova na místě činu! Záhadný muž odvezl Adama na toto místo. Když pochopil, že ho nepřesvědčil a zveřejnění důkazů proti Roubalovi nezabrání, Adama nečekaně napadl a úderem do hlavy omráčil. Nechtěl dopustit, aby bylo Roubalovo jméno navždy pošpiněno. Čin provedl v zoufalství, vraždu nikdy neplánoval. Víra v Roubalovu nevinu mu zatemnila mozek a emoce neudržel na uzdě. Právě jste nalezli Adamovo tělo a opodál tělo oběšeného Roubalova fanouška. Muž vynesl nakonec trest i sám nad sebou. 

Gratulujeme, že jste došli úspěšně až na konec této hry a odhalili jste pravdu!