KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Indicie 1

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Jmenuji se Adam Fojtík a od dětství mě zajímala záhadná zmizení, vraždy a motivace sériových vrahů. Nejvíce mě ale zaujal Ivan Roubal. Začal jsem v jeho případu šťourat. Napadlo mě vytvořit seriál, do kterého si budu zvát hosty a o vraždách s nimi mluvit. 

Podařila se mi skvělá věc, oslovil jsem korunního svědka, který jako jediný přežil přepadení autopůjčovny v březnu 1994. Zjistěte, o koho jde a víc informací o případu. Dojde vám, o jak velkou věc se jedná.

Ozvu se hned jak to půjde. Nyní potřebuji na čas zmizet - jsou lidé, kteří hodlají Roubala hájit za každou cenu. Snad do týdne dostanete další informace.

P.S. Doufám, že nevadí, že jsem vás zavedl až sem. Často, když už jsem měl přehlcenou hlavu tragickými scénáři, chodil jsem si sem posedět. Sledoval jsem procházející lidi a přemýšlel, jaké asi vedou životy. 

Líbí se mi i celé toto místo. Má také svou historii. Pomník Jana Žižky pochází z roku 1971 a jeho autory jsou sochaři Jiří Dušek a Jan Hejtman. Jan Žižka byl původně slavnostně pohřben v kostele sv. Ducha v Hradci Králové, ale poté byly jeho ostatky odvezeny do Čáslavi.

Opěrné cihlové zdi jsou v místě původních městských hradeb a nesouvisí s obdobím barokní pevnosti. Říká se jim „Severní terasy“. Nad nimi se pak nachází původní pevnostní nemocnice, která vznikla na místě třinácti zbořených domů, bohužel pozdějšími úpravami byl pevnostní vzhled budovy zcela zničen.