KRAJ VYSOČINA – Indicie 3

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Ocitli jste se u Mohelského mlýna. Tento objekt pochází z roku 1368. Nyní jej využívá Ústav biologie obratlovců Akademie věd České republiky jako terénní stanici, tak tomu ale nebylo vždy. 

V polovině 18. století přešel do vlastnictví rodiny Tkaných, která jej držela až do roku 1930. V roce 1937 koupil mlýn v dražbě majitel geologické firmy Ing. Hájek z Prahy, který jej věnoval své sekretářce Marii Volavkové. 

Roku 1938 podstoupil mlýn celkovou přestavbu a modernizaci. Kupolovité solárium na střeše nově zbudované obytné stavby údajně sloužilo slečně Volavkové k opalování. 

Roku 1947 mlýn navštívil prezident Edvard Beneš s chotí. 

V roce 1950 přešel mlýn pod správu podniku Jihomoravské mlýny. Poté co roku 1961 zemřela majitelka mlýna Marie Volavková, byl mlýn znárodněn.

Vy ale odvraťte zrak od mlýna. Stojíte doslova na místě činu! Záhadný muž odvezl Adama na toto místo. Když pochopil, že ho nepřesvědčil a zveřejnění důkazů proti Roubalovi nezabrání, Adama nečekaně napadl a úderem do hlavy omráčil. Nechtěl dopustit, aby bylo Roubalovo jméno navždy pošpiněno. Čin provedl v zoufalství, vraždu nikdy neplánoval. Víra v Roubalovu nevinu mu zatemnila mozek a emoce neudržel na uzdě. Právě jste nalezli Adamovo tělo a opodál na větvi tělo oběšeného Roubalova fanouška. Muž vynesl nakonec trest i sám nad sebou. 

Gratulujeme, že jste došli úspěšně až na konec této hry a odhalili jste pravdu!