KRAJ VYSOČINA – Indicie 1

#KdeJeAdam #OdhalPravdu


Jmenuji se Adam Fojtík a od dětství mě zajímala záhadná zmizení, vraždy a motivace sériových vrahů. Nejvíce mě ale zaujal Ivan Roubal. Začal jsem v jeho případu šťourat. Napadlo mě vytvořit seriál, do kterého si budu zvát hosty a o vraždách s nimi mluvit. 

Podařila se mi skvělá věc, oslovil jsem korunního svědka, který jako jediný přežil přepadení autopůjčovny v březnu 1994. Zjistěte, o koho jde a víc informací o případu. Dojde vám, o jak velkou věc se jedná.

Ozvu se hned jak to půjde. Nyní potřebuji na čas zmizet - jsou lidé, kteří hodlají Roubala hájit za každou cenu. Snad do týdne dostanete další informace.

P.S. Doufám, že nevadí, že jsem vás zavedl až sem. Často, když už jsem měl přehlcenou hlavu tragickými scénáři, chodil jsem si sem posedět. Prohlížel jsem starobylé městské hradby. Pevnost hradeb, které už toho vydrželi tolik, mi dodávala odvahu potřebnou k mému pátrání. Jihlava je původně hornické město, ale měla i zásadní vojenský význam. Hradební zdi, které byly součástí opevnění byly šest metrů vysoké. Také tu byl široký parkán a příkop hluboký sedm metrů. Dovnitř se mohlo pěti bránami s padacími mosty. Protože se vojenská technika zdokonalovala, v 15. století se vybudovali předsunutá zemní opevnění.

V polovině 18. století pak byla jihlavská pevnost zrušena, opevnění rozebráno a věže se proměnily na obydlí. Z pěti bran se dochovala jen jediná Matky Boží. Dodnes zachovaný pás hradeb je rekonstruován podle barokní podoby ze 17. století. Z parkánu je udělán park. Poslední zachovaný zbytek hradebního příkopu je možné vidět ve Věžní ulici.