O škole

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze vzdělává budoucí novináře a mediální profesionály. Během 25 let své existence vychovala přes tisícovku úspěšných absolventů.

Jsme novinářská škola, která tě za tři roky vybaví dovednostmi různých mediálních profesí. Naučíš se ale mnohem víc. Naučíš se pokládat ty správné otázky. A s tímto kreditem uspěješ i v dalších profesích, kde propojuješ různé světy komunikací, protože na komunikaci stojí naše civilizace. Budeš mít tak nepřeberné možnosti, kde své zkušenosti uplatníš. Hodně si toho vyzkoušíš, a tak tě v praxi málo co vyvede z míry.

Naši absolventi působí jako publicisté, reportéři, moderátoři, tiskoví mluvčí, marketéři, kreativci, sportovní novináři či komentátoři, televizní a rozhlasoví redaktoři, střihači, kameramani, fotografové, produkční, multimediální producenti atd.
Protože přišli, zjistili, v čem jsou dobří, rozvinuli svůj talent, v průběhu praxí načerpali reálné zkušenosti a teď dělají, co je baví.

... a jaká cesta bude ta tvoje?


VOŠP učí!

VOŠP baví!

Buď u toho.


5 DŮVODŮ, PROČ STUDOVAT VOŠP

... ani kapka teorie navíc. Učíme praxí!

Povedou tě profesionálové z oboru, kteří za sebou mají úspěšnou profesní dráhu a vědí, co budeš v praxi potřebovat.

Pro výuku má škola k dispozici vlastní televizní a rozhlasové studio, audiovizuální střižny, nahrávací studio včetně režie či presscentrum umožňující vysílat živé přenosy tiskových konferencí. Studenti mají k dispozici kamery, fotoaparáty a další techniku i potřebný software.


Podporujeme individualitu!

Jsme malá škola, kde nezmizíš v davu. Každý má možnost rozvíjet svůj individuální talent. Často se studenti až na škole rozhodují, kterou cestou se vydají a tím, že si toho ochutnáš hodně, budeš vědět, čemu se chceš věnovat.

Škola je díky svému modernímu konceptu a vyspělému e-learningovému systému Moodle otevřená pro nepřetržité studium „24 hodin denně, 7 dní v týdnu“.


Náš obor má budoucnost!

Média se neustále rozvíjejí a pracovní uplatnění v nich najde každý úspěšný absolvent naší školy.

Dnes již novináři nestačí pouze umět psát. Musí umět psát, fotit, točit reportáže, moderovat rozhovor před kamerou i mimo ni.
A se vším se na VOŠP potkáš.

Jsme v centru Prahy!

Sídlíme blízko Národní třídy, Národního divadla i Národního muzea – všeho národního i mezinárodního.
Budeš v samém srdci našeho hlavního města plného kaváren a hudebních klubů.

Díky skvělému kolektivu spolužáků brzy poznáš všechny podoby studentského života.


Nemáme Bc.? Nevadí!

Za tři roky budeš mít tak praktické dovednosti, které mnohonásobně vyváží titul z univerzity. A pokud budeš Bc. přeci jen chtít, partnerské vysoké školy ti uznají zkoušky z VOŠP a během jednoho roku
si Bc. můžeš dodělat „dálkově".

Toho využili mnozí absolventi, kteří již v médiích pokročili na vyšší pozice, kde se jim vyšší akademický titul hodí.

Jak se dostat na Publicistiku

Jak můžeš studovat

Denní studium

Nabízíme tříleté denní studium oboru „Faktografická rozhlasová a televizní tvorba“ akreditované u MŠMT a zakončené absolventskou zkouškou s titulem diplomovaný specialista (DiS.).

Jako student VOŠP v denní formě vzdělávání budeš mít status studenta, stát za tebe hradí zdravotní pojištění a máš nárok na všechny studentské slevy.

Školné letos činí 32 000 Kč za školní rok (dva semestry).
Více o financování studia.


Absolventi VOŠP mají možnost získat titul Bc. v rámci navazujícího studia například na CEVRO Institutu, Metropolitní univerzitě Praha aj.

Protože partnerské školy uznají zkoušky z VOŠP, je možné dostudovat pouze vybrané předměty formou kombinovaného studia v průběhu jednoho roku.

Kombinované studium

Nabízíme tříleté kombinované studium oboru „Faktografická rozhlasová a televizní tvorba“akreditované u MŠMT a zakončené absolventskou zkouškou s titulem diplomovaný specialista (DiS.).

Výuka v kombinované formě studia probíhá prostřednictvím prezenčního studia (prezenční setkání typicky v sobotu cca jednou
za 14 dní), distančního vzdělávání (e-learning, samostudium
a konzultace) a projektové výuky a odborných praxí.

Student kombinované formy studia musí splnit stejné podmínky
pro úspěšné zakončení studia, ovšem v jiném časovém rozložení
a s využitím výše popsaných forem vzdělávání.

Školné je 650 Kč / zapsaný kredit – přesná výše školného se tedy odvíjí od počtu kreditů, které si student v příslušném semestru zapíše.

Absolventi VOŠP mají možnost získat titul Bc. v rámci navazujícího studia (CEVRO Institut, Metropolitní univerzita Praha aj.).