O škole

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze vzdělává budoucí novináře a mediální profesionály. Během 25 let své existence vychovala přes tisícovku úspěšných absolventů.

Jsme novinářská škola, která tě za tři roky vybaví dovednostmi různých mediálních profesí. Naučíš se ale mnohem víc. Naučíš se pokládat ty správné otázky. A s tímto kreditem uspěješ i v dalších profesích, kde propojuješ různé světy komunikací, protože na komunikaci stojí naše civilizace. Budeš mít tak nepřeberné možnosti, kde své zkušenosti uplatníš. Hodně si toho vyzkoušíš, a tak tě v praxi málo co vyvede z míry.

Naši absolventi působí jako publicisté, reportéři, moderátoři, tiskoví mluvčí, marketéři, kreativci, sportovní novináři či komentátoři, televizní a rozhlasoví redaktoři, střihači, kameramani, fotografové, produkční, multimediální producenti atd.
Protože přišli, zjistili, v čem jsou dobří, rozvinuli svůj talent, v průběhu praxí načerpali reálné zkušenosti a teď dělají, co je baví.

... a jaká cesta bude ta tvoje?


5 DŮVODŮ, PROČ STUDOVAT VOŠP

... ani kapka teorie navíc. Učíme praxí!

Povedou tě profesionálové z oboru, kteří za sebou mají úspěšnou profesní dráhu a vědí, co budeš v praxi potřebovat.

Pro výuku má škola k dispozici vlastní televizní a rozhlasové studio, audiovizuální střižny, nahrávací studio včetně režie či presscentrum umožňující vysílat živé přenosy tiskových konferencí. Studenti mají k dispozici kamery, fotoaparáty a další techniku i potřebný software.


Podporujeme individualitu!

Jsme malá škola, kde nezmizíš v davu. Každý má možnost rozvíjet svůj individuální talent. Často se studenti až na škole rozhodují, kterou cestou se vydají a tím, že si toho ochutnáš hodně, budeš vědět, čemu se chceš věnovat.

Škola je díky svému modernímu konceptu a vyspělému e-learningovému systému Moodle otevřená pro nepřetržité studium „24 hodin denně, 7 dní v týdnu“.


Náš obor má budoucnost!

Média se neustále rozvíjejí a pracovní uplatnění v nich najde každý úspěšný absolvent naší školy.

Dnes již novináři nestačí pouze umět psát. Musí umět psát, fotit, točit reportáže, moderovat rozhovor před kamerou i mimo ni.
A se vším se na VOŠP potkáš.

Jsme v centru Prahy!

Sídlíme blízko Národní třídy, Národního divadla i Národního muzea – všeho národního i mezinárodního.
Budeš v samém srdci našeho hlavního města plného kaváren a hudebních klubů.

Díky skvělému kolektivu spolužáků brzy poznáš všechny podoby studentského života.


Nemáme Bc. hned. Nevadí!

Za tři roky budeš mít tolik praktických dovedností a zkušenosti, které mnohonásobně vyváží titul z univerzity. A pokud budeš Bc. přece jen chtít, partnerské vysoké školy ti uznají zkoušky z VOŠP a během jednoho roku si můžeš Bc. dodělat „dálkově".

Toho využili mnozí absolventi, kteří již v médiích pokročili na vyšší pozice, kde se jim vyšší akademický titul hodí.


VOŠP učí!

VOŠP baví!

Buď u toho.

Jak se dostat na Publicistiku

Jak můžeš studovat

Denní studium

Nabízíme tříleté denní studium oboru „Faktografická rozhlasová a televizní tvorba“ akreditované u MŠMT a zakončené absolventskou zkouškou s titulem diplomovaný specialista (DiS.).

Jako student VOŠP v denní formě vzdělávání budeš mít status studenta, stát za tebe hradí zdravotní pojištění a máš nárok na všechny studentské slevy.

Školné letos činí 32 000 Kč za školní rok (dva semestry).
Více o financování studia.


Absolventi VOŠP mají možnost získat titul Bc. v rámci navazujícího studia na spřátelených vysokých školách.

Protože partnerské školy uznají zkoušky z VOŠP, je možné dostudovat pouze vybrané předměty formou kombinovaného studia v průběhu jednoho roku.

Kombinované studium

Nabízíme tříleté kombinované studium oboru „Faktografická rozhlasová a televizní tvorba“akreditované u MŠMT a zakončené absolventskou zkouškou s titulem diplomovaný specialista (DiS.).

Výuka v kombinované formě studia probíhá prostřednictvím prezenčního studia (prezenční setkání typicky v sobotu cca jednou
za 14 dní), distančního vzdělávání (e-learning, samostudium
a konzultace) a projektové výuky a odborných praxí.

Student kombinované formy studia musí splnit stejné podmínky
pro úspěšné zakončení studia, ovšem v jiném časovém rozložení
a s využitím výše popsaných forem vzdělávání.

Školné je 650 Kč / zapsaný kredit – přesná výše školného se tedy odvíjí od počtu kreditů, které si student v příslušném semestru zapíše.

Absolventi VOŠP mají možnost získat titul Bc. v rámci navazujícího studia na spřátelených vysokých školách.

V čem jsme jiní

Nezaměnitelná tvůrčí atmosféra

Jsme škola nejenom praktická, ale především tvůrčí.
Nechceme vychovávat praktiky bez fantazie, ani teoretiky, kteří neumí vzít do ruky kameru. V rovnováze těchto dvou přístupů se může nalézt každý z našich studentů. Rozmanitost mediálního světa předurčuje i rozmanitost naší školy - naše akademické prostředí v sobě snoubí prostředí umělecké i prostředí businessu.
S tím vším se ve své profesi také setkáš.

Hodně si toho vyzkoušíš, aby tě v praxi nic nevyvedlo z míry!

Prestiž VOŠP v mediální branži

Studium na Publicistice je vstupenkou do mediálního světa, protože absolventi opravdu něco umí. O tom mohou vyprávět manažeři velkých mediálních domů. Naši absolventi s úspěchem působí na TV Nova, v České televizi, na CNN Prima News. Pracují v největších českých denících od Blesku až po Hospodářské noviny, stejně jako v mnoha komunikačních agenturách, neziskových organizacích i komerčním sektoru. A světe nediv se, že nové kolegy hledají právě u nás.

Stačí si jen vybrat.

Lektoři netopí, lektoři vedou

Protože život v mediích je tvrdý, je i naše škola náročná. Není pro panenky, co chtějí sedět v koutě. Lektoři tě budou provázet na počátku tvé kariéry a dobře vědí, že pro tvůj růst je nezbytná okamžitá zpětná vazba. To je někdy tvrdé, ale nedocenitelné.

Malé skupiny při praktických předmětech jsou ideální pro blízký kontakt s odbornými lektory. Lektoři ti tak mohou poskytovat mentoring.

Zatni zuby a zkus to. 

Křest ohněm – Mediální den VOŠP

Vždy jedenkrát za semestr žije naše škola skvělou událostí, kterou je Mediální den. Jde o nejvěrnější simulaci reálné práce ve zpravodajské redakci. Stres, pot, někdy i slzy vystřídá vždy pocit poctivě odvedené práce i pocit sounáležitosti.

Vyvrcholením celého dne je večerní živé vysílání. Týmy napjatě čekají, jaké emoce vzbudí jejich práce. Studenti díky tomuto projektu získají představu o reálném rytmu práce ve zpravodajství a zjistí, že spolupráce všech členů štábu je klíčová pro úspěšné zvládnutí celé mise.

Kompletně vybavený mediální dům

Už ve druháku studenti natáčí reportáže v televizní kvalitě, protože pod vedením zkušených profesionálů pracují s profi kamerami, foťáky a další technikou. K dispozici mají televizní a rozhlasové studio i audiovizuální střižny.

Vítej. Inovacím se meze nekladou.

Orientation week VOŠP

Hned první dny na VOŠP tě do médií pořádně "namočíme". Je to nejlepší příležitost, jak se seznámit s obory i s odbornými lektory. Orientation week je týden plný nápadů, tvůrčího nadšení a týmové spolupráce, během něhož si prváci poprvé vyzkouší praktická cvičení.

Nevěříš?

Publicistika, profesní škola médií

Vyšli do světa zprávu.

Publikuj!