Víš, jak budou vypadat
média za 10 let?

Jsme novinářská škola, která tě za tři roky vybaví mnoha dovednostmi různých mediálních profesí. Naučíš se ale mnohem víc. Naučíš se pokládat ty správné otázky. A s tímto kreditem uspěješ v profesích, kde propojuješ různé světy komunikací. Protože na komunikaci stojí naše civilizace.

Budeš tak mít nepřeberné možnosti, kde své zkušenosti uplatníš. 

... a jaká cesta bude ta tvoje?

NAUČÍŠ SE POPSAT SVĚT

BĚHEM STUDIA SE NAUČÍŠ VÍCE PROFESÍM

Svět mediálních profesí je velmi pestrý a v dnešním světě nestačí mít jedinou specializaci. Jsme novinářská škola, jejíž ambicí je vybavit studenty dovednostmi do „nepohody“  – ať se děje, co se děje, oni nesedí v koutě.

Každý z našich studentů získá základy práce s psaným textem, vyzkouší si audiovizuální tvorbu od kreativy až po kameru a střih a získá nezbytné dovednosti v marketingové komunikaci. Jen tak v rozmanitém světě médií obstojí.

Pokud se později rozhodne svoji specializaci změnit, nic tomu nebrání. Každý máme totiž vícero talentů a záleží jen na nás, který z nich budeme dále rozvíjet.

Reportér nebo sloupkař? Vybereš si ty.

Chceš vědět víc?

UČITELÉ Z PRAXE

UČ SE OD ODBORNÍKŮ, NE OD TEORETIKŮ

Rozhlas a televize, stejně jako moderní žurnalistika, jsou tvrdý byznys, kde se pracuje na plný výkon a od každého se očekává přesné a rychlé plnění zadaných úkolů. Kdo jiný by tento pracovní étos měl studentům předat než samotní jeho tvůrci, profesionálové mediální branže? Aktivní a úspěšní žurnalisté, producenti, kameramani, dramaturgové, scénáristé, markeťáci či tiskoví mluvčí. Ty potkáte v řadách lektorů na Publicistice, novinářské škole, která je vstupenkou do médií.

Možná nevyžadují tolik teoretických znalostí, ale častokrát jsou ke studentům náročnější a tvrdší než na vědu zaměření akademici. Protože Těžko na cvičišti, lehko na bojišti totiž u nás platí.

PRAXE MÍSTO BIFLOVÁNÍ

U NÁS UČÍ LIDÉ Z PRAXE. A UČÍ TĚ PRAXÍ.

Publicistika je profesní novinářská škola, která tě opravdu připraví do praxe. Od druhého ročníku, ihned po získání základních profesních dovedností, nastupují naši studenti na odborné praxe. Škola jim pomáhá získat zajímavou práci, častokrát pomůže přímé doporučení našich lektorů. Řada studentů svůj první job dostala právě díky odborné praxi.

Není výjimkou, že naši studenti pracují ve svém oboru již při škole. Vždy platilo, že zaměstnavatelé jsou s absolventy VOŠ velmi spokojeni, a to právě proto, že se škola zaměřuje na výcvik praktických dovedností a student si v rámci studia mnohé vyzkouší.

Naši studenti obvykle pracují například ve zpravodajství ČT i na Nově či Primě, v Lidových novinách a ve zpravodajství Seznam. Také působí v nejrůznějších specializovaných časopisech, v komunikačních agenturách či marketingových odděleních komerčních společností.

JSME MALÁ ŠKOLA S RODINNOU ATMOSFÉROU

PĚT STUDENTŮ NA UČITELE

Jsme škola plná mladých aktivních zajímavých studentů, kterým svět kolem není lhostejný. A to nás spojuje. Panuje tu přátelská atmosféra, všichni se tu navzájem známe.

Studenti se schází napříč ročníky, pořádají nejrůznější akce, ať už s podporou školy nebo ve svém volném čase. I po skončení studia zůstávají v kontaktu a navzájem si ve své kariéře pomáhají. Také vztahy mezi lektory a studenty jsou osobnější než jinde. Častokrát se mění v přátelství a profesní pomoc i v dalším životě.

Výhodou je, že naši lektoři se mohou věnovat studentům individuálně. Máme zde zhruba 5 studentů na 1 lektora. Díky tomu lektoři v tvůrčí atmosféře podporují studenty v hledání svého talentu, pomáhají ho rozvíjet a poskytují to nejcennější – zpětnou vazbu. Je životní výhrou, pokud můžeme dělat, co nás baví. A je skvělé hlas svého srdce objevit již při studiu.

JSME V CENTRU PRAHY VŠUDE BLÍZKO

OD NÁKUPŮ PO ZÁBAVU VŠECHNO JE NA DOSAH RUKY

Publicistika sídlí v samém srdci Prahy. Národní divadlo, Národní muzeum, Václavské či Karlovo náměstí – vše je hned za rohem. To oceníte každý den – ať bydlíte kdekoli, k nám je to „kousek“.

Velkou výhodou je to také pro Mediální den VOŠP, kdy studenti vyráží jako zpravodajské redakce do terénu a všechny důležité instituce mají blízko.

Ale hlavně v okolí školy je spousta kaváren a klubů. Kolem nás to žije a studenti tak intenzivně nasávají ruch velkoměsta, včetně bohatých možností nočního života.

DĚLEJ CO TĚ BAVÍ, PŮJDE TI TO LÍP
 


POMŮŽEME TI OBJEVIT TVŮJ TALENT

Když člověk dělá, co ho baví, není to práce, je to radost. A takovou radost můžeš objevit i Ty. Stačí objevit svůj talent. A k tomu tě povedou kroky na VOŠP. Oceníš, že si můžeš vyzkoušet tolik profesí a zjistíš, co je tvoje parketa. Oceníš, že pracuješ v malých týmech, kdy máš možnost vše poznat z různých úhlů. A hlavně oceníš, že ti jsou profesionálové z mediální branže tak blízko, díky jejich mentoringu ti pomohou tvůj talent najít.
 

Poznej své budoucí studijní parťáky a zeptej se současných studentů na to, co tě zajímá na Láká mě VOŠP. 

škola, která má smysl
 

Autorka: Kateřina Bendová s hostem Danielem Hrochem

JAK SE DOSTAT NA VOŠP

Před rokem jsem hledala školu, která by mě bavila, opravdu mě něco naučila a kde bych mohla zúročit mou lásku k tvůrčímu psaní. Tu školu jsem objevila.

Objevila jsem toho mnohem více, ale o tom až jindy. Teď bych vám chtěla dát pár tipů, jak se dostat na Vyšší odbornou školu publicistiky.... školu, která má smysl.

Máš nějaké otázky? Napiš mi.

Kontaktní osoba:

Karina Uherková   |   +420 606 096 657    |    k.uherkova@vosp.cz 

nebo vstup do FB skupiny Láká mě VOŠP, tam se dozvíš vše, co potřebuješ vědět před přijímačkami v bojových podmínkách. : )