rádio VYŠŠÍ HLAS

My nejsme rádio! Jsme VYŠŠÍ HLAS."

Díky vysílání VYŠŠÍHO HLASU se studenti dostávají od podcastů ke kompletní péči o rozhlasovou stanici, a to zahrnuje pochopení rozhlasové a hudební dramaturgie, i reálný odhad časové náročnosti přípravy různých formátů pořadů (rešerše, natáčení i rozhlasový střih). V rádiu také musí mnohem více vnímat čas. Vyzkouší si, co je možné stihnout odvysílat za 30 vteřin nebo za tři minuty.

I spolupráce v týmu je bude provázet celý profesní život a tady společně trénují korigovat svá vysoká očekávání i respekt k práci ostatních. Není to jednoduché, ale ten výsledek za to stojí.
Tak si to poslechněte.


A kdo za tím vším stojí?

Představujeme náš dream team!

Rádio VYŠŠÍ HLAS založili studenti oboru Rozhlasová publicistika na Vyšší odborné škole publicistiky pod vedením Markéty Dočekalové.

A co pro vás máme?


Ranní rozjezd

S tímhle pořadem bude většina vstávat a pokud někdo zaspí, musí počkat na večerní reprízu.
 


Vyšší téma

Aktuální i nadčasová témata očima studentů Vyšší odborné školy publicistiky. Reportáže, montáže, rozhlasová pásma.
 

S kůží na trh

Přehled toho nejlepšího, co v rozhlase za poslední dobu vzniklo! Místo kam zajít pro trochu humoru, nadhledu, ale i pro takřka filozofické úvahy.

Rozhovory

Rozhovory se zajímavými hosty
– ať už známými, méně známými či neznámými.
A na co byste se zeptali vy?
 

Zprávy

Pro mnohé studenty to nejdůležitější! Zde se dozvíte to hlavní z dění ve škole, zjistíte, kolik mailů ze studijního jste zase prošvihli a jaký deadline vás čeká a nemine.
Varování pro budoucí studenty: občasný humor ostříleného vošpáka alá hořká komedie – neděste se.

Kulturní okénko

O všem, co se v Praze děje a týká se to kultury, uslyšíte tady!
Máte chuť na koncert? Na film? Chtěli byste zajít na výstavu či si poslechnout zajímavou přednášku? S námi se nemusíte bát, že o něco přijdete. Každý týden se skrze naše Kulturní okénko můžete podívat, co se kde v Praze pořádá a kam je dobré si zajít.

Neblbni a čti!

Pořad o literatuře, která nás posouvá. Výběr toho nejzajímavějšího, na co jsme v rádiu VYŠŠÍ HLAS při čtení narazili. Nevíte co číst? Anebo jestli právě tato knížka stojí za to? Poslechněte si Neblbni a čti, kde vám o knížkách něco řekneme a něco z nich i přečteme. Beletrie i publicistická tvorba, čtení náročné i rekreační, ale vždy obohacující. Tak Neblbněte a čtěte! A pokud nevíte co, poslechněte si tento pořad.

Kontexty

Pořad o aktuálních zahraničních tématech, která se týkají nás všech. Vnímáme společenské a politické události a problémy okolo nás. Chápeme však, proč se dějí a oč se v nich skutečně jedná? Jaký mohou mít vliv na naše životy? Poslouchejte Kontexty na rádiu VYŠŠÍ HLAS. Jedno téma, více pohledů. Pořadem provází historik a vyučující na VOŠPu Jan Adamec.

Kino tipy

Už jsi viděl všechno a nemáš co si pustit? Honza s Míšou tě vyvedou z omylu! Vezmeme si na paškál přední režiséry a představíme si jejich tvorbu. Povíme vám, co je nového na Netflixu a co stojí nebo i nestojí za puštění. A nakonec... na co zajít do kina?

Hitparáda

Jediná hodina, ve které jsi DJ ty! To znamená songy, který si zpíváš ráno ve sprše, ale i ty, se kterýma trávíš páteční večer.
To všechno a spousta zajímavostí navíc je Hitparáda rádia VYŠŠÍ HLAS!
Poznámka: o songách hlasujte na našem Instagramu

Hudební magazín

Jak vznikaly songy těch nejznámějších interpretů na světě? Pojď s námi nakouknout pod pokličku těch největších světových hitů. V každé epizodě ti představíme kapelu a zákulisí vzniku tří jejích největších skladeb. Pojď si poslechnout Hudební magazín rádia VYŠŠÍ HLAS!

Filmový klub

Pořad, který vám nabídne filmové recenze. VYŠŠÍ HLAS pro vás vybírá novinky ze světa filmů a seriálů. Náš redaktor a absolvent VOŠPu Honza Stehlík filmy nebo seriály ohodnotí a ve zkratce vám popíše, proč právě tento snímek stojí za zhlédnutí.

Rozhlasové hry a četba

Dramatické pořady na rádiu VYŠŠÍ HLAS. Autorské rozhlasové hry a četby v premiérách. Zajímaví autoři nejen z řad studentů Vyšší odborné školy publicistiky.

Módní magazín

Samozvaná módní guru vám poradí. Zajímá vás móda? Ne? Tak to jste tady správně! Povzneste se společně se samozvanou módní guru nad trendy, které vám jsou fuk, a vychutnejte si 10 minut plných rádoby mouder se špetkou ironie, rozhovorů a vtípků s hudební vložkou. Poslechněte si Módní magazín rádia VYŠŠÍ HLAS.

Cestovatelský magazín

V Cestovatelském magazínu rádia VYŠŠÍ HLAS se hosté dělí o své nevšední zážitky a postřehy ze světa, přidávají i pár cestovatelských tipů. Cestovatelé, poutníci a pocestní známí i neznámí.
Čím vás mohou překvapit daleké i nedaleké země?

Absolventský magazín

Jak se dnes daří absolventům Vyšší odborné školy publicistiky? Rozhovory s absolventy ti ukáží, kde všude se můžeš po škole uplatnit. Zavzpomínají, jaké bylo studium na VOŠPu,
a poradí, jakou cestu VOŠPem si zvolit a proč.

Slyš VYŠŠÍ HLAS ... !