Přijímačky na VOŠP 2021

Když člověk dělá, co ho baví, není to práce, je to radost.
A takovou radost můžeš objevit i ty. Stačí objevit svůj talent. A k tomu tě povedou kroky na VOŠP.
 

3 kroky do světa médií:

  1. Podej si přihlášku  
  2. Zvládni přijímačky
  3. Zapiš se ke studiu

... o všem tě budeme informovat.

přihláška

Podej přihlášku, bez toho to nepůjde.
Jen na základě přihlášky tě můžeme pozvat na přijímačky.

podklady pro přijímací řízení

1. KRÁTKÝ DOTAZNÍK

Představ se nám. Proč se hlášíš právě na mediální školu, co od studia očekáváš, co tě zajímá, baví, co máš za sebou? Budeme rádi když připojíš, jaká profese tě láká, nebo čím se chceš v budoucnu živit.

Představ se nám bez ostychu. Chceme do školy pozvat ty, kteří mají jiskru v očích, mají své zájmy a nebojí se mít svůj názor.

Ve druhé části popiš v několika větách, kde a jak často získáváš informace o dění ve světě či u nás a proč právě tak. Uveď názvy konkrétních médií, která sleduješ. Sledoval jsi v poslední době některé z mediálních kauz u nás či ve světě? Popiš, co tě zaujalo a proč.

2. KREATIVNÍ ÚKOL

V této části máš možnost prezentovat svou dosavadní tvorbu, např. literární, fotografickou, audiovizuální atd.

Pokud zatím nic hotového nemáš, nebo se nechceš pochlubit tím, co máš za sebou, můžeš si vybrat jeden z úkolů (např. napsat zprávu, natočit reportáž, rozhovor atd.)

Směle do toho.
 

3. ON-LINE POHOVOR

Jakmile zvládneš první část přijímaček, pozveme tě na on-line přátelský rozhovor s lektorem naší školy. Ten bude trvat cca 15 minut. Naším cílem není tě z něčeho zkoušet, ale dozvědět se o tobě víc, než nám mohou poskytnout písemné materiály v dotazníku.
 

A CO PAK?

Pak už je potřeba jen doložit kopii maturitního vysvědčení a oficiální fotografii a je to. Naši lektoři podklady projdou a během 7 dní pošleme vyjádření.

Pokud v tu dobu nebudeš mít maturitní vysvědčení, nevadí. Dokonce i když napoprvé maturita neklapne, přesto můžeš od září studovat. Obrať se na svého průvodce, pokud potřebuješ poradit.
 

Nejste na to sami

Neboj se VOŠky, vlka, nic. Požádali jsme naše studentky, aby vám byly podporou. Budeš tedy mít po boku někoho, kdo školu i studentský život v Praze dobře zná. Neváhej s nimi konzultovat i podklady na přijímačky, ať máš jistotu, že jsi vyšel správnou cestou. 


Poznej své budoucí spolužáky a zeptej se současných studentů na to, co tě zajímá na Láká mě VOŠP. 

Kontaktní osoba:

Karina Uherková   |   +420 606 096 657    |    k.uherkova@vosp.cz