On-line přijímačky VOŠP 2020

jak zvládnout přijímačky

„Ahoj, jsem Katka a s Danem ti dáme pár tipů, jak se připravit přijímačky na Vyšší odbornou školu publicistiky, které letos budou on-line. Koukni na naše video."

Autorka: Kateřina Bendová a Daniel Hroch

podklady pro příjímací řízení

1. PŘEDSTAV SE NÁM

Můžeš se nám představit textem (motivační dopis nebo beletrizovaný životopis, psaný ve větách) nebo natoč video. Představ se nám bez ostychu. Nejsme na castingu. Chceme do školy pozvat ty, kteří mají jiskru v očích, mají své zájmy a nebojí se mít svůj názor.

Popiš nám (ať už slovem psaným nebo mluveným), proč ses přihlásil na naši školu, co od studia očekáváš, co tě zajímá, baví, jaká profese tě láká ...


2. CO JE V HLEDÁČKU TVÉHO ZÁJMU

Která média sleduješ? Preferuješ noviny, zpravodajské servery, rozhlas či televizi? Věz, že i lifestyle či bulvární média jsou média. Zde není žádná odpověď špatně, pouze ta nepravdivá.

Popiš v několika větách, kde a jak často získáváš informace o dění ve světě či u nás a proč právě tak.

Uveď názvy konkrétních médií, která sleduješ. Sledoval jsi v poslední době některé z mediálních kauz u nás či ve světě? Popiš, co tě zaujalo a proč.


3. CO TĚ ZAUJALO

Kulturní svět je velmi pestrý. Nech nás nahlédnout do toho tvého. Které divadelní představení či film má místo ve tvém srdci.

Popiš v několika větách pár tvých oblíbených knih. A hádáš správně. Nepotřebujeme se seznámit s obsahem, ale ptáme se, proč právě tato díla stojí za zmínku, co tě v nich zaujalo. Nechceme po tobě seznam maturitní četby, zajímá nás, co zajímá tebe. : )


A CO PAK?

Pošleme ti přístup k rozhraní, kam připravené podklady do 26. června nahraješ, připojíš kopii maturitního vysvědčení a oficiální fotografii a je to. Naši lektoři podklady projdou a během 7 dní pošleme vyjádření.

Pokud v tu dobu nebudeš mít maturitní vysvědčení, nevadí. Dokonce i když napoprvé maturita neklapne, přesto můžeš od září studovat. Obrať se na svého průvodce, pokud potřebuješ poradit.

Nejsi na to sám
 

Neboj se VOŠky, vlka, nic. Požádali jsme naše studenty, aby se stali vašimi osobními průvodci. Budeš tedy mít po boku někoho, kdo školu i studentský život v Praze dobře zná.

Neváhej s ním konzultovat i podklady na přijímačky, ať máš jistotu, že jsi vyšel správnou cestou. 

Když člověk dělá, co ho baví, není to práce, je to radost.
A takovou radost můžeš objevit i ty. Stačí objevit svůj talent. A k tomu tě povedou kroky na VOŠP.
 

3 kroky do světa médií:

  1. Podej si přihlášku  
  2. Zvládni přijímačky
  3. Zapiš se ke studiu

... o všem tě budeme informovat.


Poznej své budoucí spolužáky a zeptej se současných studentů na to,
co tě zajímá na Láká mě VOŠP. 

Kontaktní osoba:

Karina Uherková   |   +420 606 096 657    |    k.uherkova@vosp.cz