Média z gauče

•     CESTOVATELSKÁ ŽURNALISTIKA    •    TVŮRČÍ PSANÍ    •    VEŘEJNÝ PROJEV    •

•     TELEVIZNÍ ZPRAVODAJSTVÍ    •    REKLAMNÍ KOMUNIKACE     •

•     PUBLICISTIKA    •    HISTORIE    •    SOCIÁLNÍ SÍTĚ     •   

... stačí si jen vybrat.

zpravodajství
 

Lektor: Roman Bradáč

MÉDIA V DOBĚ KRIZE

Jak funguje redakce v mimořádných podmínkách? Může být novinář zaskočený? Co všechno se změní a na co si dávat pozor v krizových situacích, to vše v kostce ve webináři Média v době krize. 

A kdo pro vás připravil právě toto téma? Mnohaletý zahraniční zpravodaj Roman Bradáč, který zná televizní branži i z nejvyšších manažerských pozic – někdejší ředitel zpravodajského kanálu ČT24, po té generální ředitel TV Barrandov a nyní člen Rady České televize.

tvůrčí psaní 
 

Lektorka: Mgr. Markéta Dočekalová

POSTAVTE SI POSTAVU!

Vytvořit věrohodné, zábavné, originální, plastické a hlavně nezapomenutelné filmové nebo literární postavy, to je velké umění! Má svá pravidla, fígle a neskutečně zajímavá zákoutí. Postavy jsou a vždy budou alfou a omegou každého dobrého příběhu, dokonce to platí i o postavách v příbězích počítačových her. Jak tedy na to? Jste jen jedno kliknutí od odpovědí!

Webinář vede jedna z nejuznávanějších lektorek tvůrčího psaní, scenáristka Markéta Dočekalová, která stála u zrodu televizního seriálu Ulice a podepsala se pod jeho prvních 700 dílů.

cestovatelská žurnalistika
 

Lektor: Mgr. Václav Loubek

TOULKY S DRONEM

Máte dron? Nebo si ho chcete pořídit? Nebo jen chcete netradiční záběry z vašich cest a nevíte, jak jich docílit? Pak je tento webinář přímo pro vás. Proletíme se světem dronů, lehce odbočíme k legislativě, dáme si několik tipů, jak natáčet včetně ukázky povedených záběrů a nakonec přistaneme bezpečně u těch momentů, které se dronařům zrovna dvakrát nevyvedly.

veřejný projev 

Lektor: Ing. Miroslav Brada

JAK ZÍSKAT POZORNOST DIVÁKŮ

Dobrý řečník má u posluchačů skvělou pozici. Věří mu vše, co říká. Jak se ale naučit dovednostem těch nejlepších? Jak zařídit, aby diváci hltali každé mé slovo?

Stručný úvod do světa verbální komunikace, který vám otevře bránu k pochopení světa politiků, showmanů i populistů nejrůznějších druhů a odstínů. Dozvíte se, jak postupovat, aby publikum pochopilo a ocenilo to, co mu cheme sdělit.

reklamní komunikace
 

Lektor: Mgr. Václav Loubek

JAK NÁS DOSTÁVÁ REKLAMA

Na příkladech povedených zahraničních reklam vás webinář provede světem ovlivňování nákupního rozhodování, příběhů na ploše 1 vteřiny a všech technik manipulace s naší myslí. Webinář humornou a odlehčenou formou přiblíží trendy ve světě reklamy a způsoby oslovení zákazníků. Blok je vhodný pro každého, kdo se chce poučit, jak to dělají jinde, nebo jen pobavit nad povedenými reklamními spoty, billboardy, plakáty a inzeráty.

publicistika
 

Lektor: Bc. Pavel Urban, DiS.

ÚSKALÍ PŘI ROZHOVORU

Někdy si začínající novináři myslí, že si při zadání žánru rozhovor půjdou s někým příjemně popovídat. Ale není nic horšího, než při přepisování následně zjistit, že jste ze zpovídaného nic zajímavého nedostali. Jak se tedy na rozhovor připravit? Co je důležité si hlídat při samotném interview? Co vás nesmí překvapit nebo rozhodit? A jak udělat výsledný rozhovor čtivý? Sledujte webináři a dozvíte se i to, jestli mají sportovci opravdu hloupé odpovědi a čí je to často vina.

moderní dějiny
 

Lektor: Mgr. Jan Adamec, Ph.D.

HISTORIE – POVINNÁ VÝBAVA NOVINÁŘE

Proč se na VOŠP věnujeme moderním dějinám? Je historie jakási "periodická soustava" dat, bitev a prohlášení politiků, jež se stačí „nadrtit“? Na webináři Jana Adamce poznáte, že historické souvislosti jsou součástí vás samých a potřebujete ji ke svému společenskému „přežití" tady a teď – v České republice, Evropě i světě roku 2020.

sociální sítě

Lektor: Mgr. Václav Loubek

DIGITÁLNÍ EVOLUCE

Co mají společného socky a sex? Sociální sítě jsou, řečeno slovy klasika, dobrý sluha, ale špatný pán. Stále rostoucí počet závislostí je toho důkazem. Proč jsme kvůli sociálním sítím jako drbny na pavlači? A proč nás vzrušuje každá notifikace? A v neposlední řadě se dozvíte i to, jak Kleopatra zvala Caesara na rande.

cestovatelská žurnalistika
 

Lektor: Mgr. Václav Loubek

PÍŠEME NA CESTÁCH

Chystáte se založit si cestovatelský blog nebo psát, natáčet nebo fotit pro National Geographic? Ať tak nebo tak, mám pro vás užitečné tipy, jak se na cestách neztratit a publikovat atraktivní materiál s unikátním úhlem pohledu, perfektním zpracováním a potenciálem pro čtenáře. A také se dozvíte, jak naplánovat cestu a bezpečně se vrátit domů.

Jak se ti nabídka webinářů líbí? Napiš mi.

Kontaktní osoba:

Karina Uherková   |   +420 606 096 657    |    k.uherkova@vosp.cz 

nebo vstup do FB skupiny Láká mě VOŠP, tam se dozvíš vše, co potřebuješ vědět před přijímačkami v bojových podmínkách. : )