AUDIOVIZUÁLNÍ A DIGITÁLNÍ MÉDIA

Zajímá vás svět televizních, audiovizuálních a digitálních médií? Potom si určitě vyberete jednu ze specializací tohoto zaměření: multimediální žurnalistika, kamera a střih, novinářská AV produkce, fotografie se zaměřením na tvorbu reportáže, ale také mobilní žurnalistika využívající nejmodernější technologie založené na použití mobilního telefonu. Při práci s profesionální technikou se naučíte zpracovat televizní reportáž, televizní magazín, rozhlasový pořad, a další.

Co se naučíte?

  • Naučíte se připravovat, realizovat a dokončovat audiovizuální projekty.

  • Zvládnete nejrůznější audiovizuální formáty – televizní anketu, reportáž či krátký dokument, ale také rozhovor ve studiu, rozhlasové vysílání nebo fotografickou či multimediální práci.

  • Osvojíte si standardy velkých audiovizuálních produkcí v ČR – zejména České televize a Českého rozhlasu.

  • Naučíte se aplikovat vstupní znalosti v praktické tvorbě zpravodajsky orientovaných médií pro účely masové, korporátní, sociální a komunitní komunikace.
     

Kde se uplatníte?

Uplatnění najdete v redaktorských a moderátorských pozicích na televizních stanicích nebo v rádiích, jako kameramani a střihači, zvukaři či specialisté postprodukce či audiovizuální produkce. Uplatníte se jako reportážní fotograf, obrazový editor a redaktor, apod.


Forma studia: denní, kombinovaná

Délka studia: 3 roky (specializace od 2. ročníku)
Cena: 14 000 Kč / semestr pro prezenční studium
Více o financování studia.

Na naší škole můžete studovat také Žurnalistiku a tvůrčí psaní nebo PR a komunikační studia.