Tato škola je o Tobě ... 
... kolik do ní vložíš, tolik dostaneš. 

Vezmi si co nejvíc, vyplatí se Ti to!

Abyste investovali svou energii správně, využijte každou příležitost,
poslouchejte intuici a lektory. : )

Na vše ostatní tu máte podporu.... představujeme Vám:

Hvězdný tým Ambasadorů VOŠP
vaše průvodce studiem

Táňa

Tatiana Skoumalová
Televizní publicistika


"Nejvíc mě baví, že tady mám šanci skutečně tvořit.
Můžu psát články, točit reportáže a všechno si sama vyzkoušet."


Tip pro vás:


Tahle škola je moc malá na to, abyste se cítili sami. Přesto pokud se to někdy stane, vězte, že tady vždy najdete někoho, kdo vám bude ochotný naslouchat... ať už spolužák, učitel, nebo třeba pan vrátný.

Hlavně se nikdy nebojte říct si o pomoc nebo radu. Ať už s nastavením kamery, foťáku, editací článku, nebo třeba kde točí nejlepší pivo. Na této škole platí snad 100x víc pořekadlo: 'líná huba, holý neštěstí'.

 


Honza 

Jan Krejsa
Televizní publicistika

"Na škole mě od samého začátku baví ta rodinná atmosféra. Učitelé si vás po chvíli zapamatují a zajímají se o vás. Také se s vámi baví ne jako s někým podřízeným, ale jako s kolegou. Dále na škole oceňuji to, že mi dává prostor stát se univerzálem, který až dokončí školu, bude umět vícero věcí než jen například vystupování před kamerou." 

Tip pro vás:

Neočekávejte, že škola bude pohodička, když si školu "platíte".
Platíte jí, abyste mohli mít co nejlepší prostředí a co nejzkušenější lektory z oboru k získaní hodnotných vědomostí a schopností. Pokud vám na studiu záleží, očekávejte, že do studia budete muset věnovat i trochu volného času.

Nalezněte ideální poměr mezi pokorou a sebevědomím. Někdy se vám například nebude chtít něco psát a budete se s učitelem dohadovat o důležitosti psaného projevu, když ho ke své profesi ani nebudete potřebovat. Tohle učitelé neocení. Na druhou stranu být až moc uťáplý v médiích se taky moc nevyplácí.
Ukažte, že se nových věcí nebojíte.

Seznamujte se a mluvte s kolegy z vyšších ročníků. Jejich tipy vám vybudují správný základ pro studium na VOŠPu.


Šárka

Šárka Dragounová
Produkce a distribuce faktografické tvorby

"Baví mě práce v týmu. Máme možnost vyzkoušet si mnoho různých aktivit vzájemně s ostatními spolužáky, což je občas trochu stres, ale jinak je to vážně zábava. Také se mi líbí, že tato škola je opravdu velmi praktická, nikoli jen teoretická jako na jiných vysokých školách v ČR."
 

Tip pro vás:

Nenabírejte si příliš mnoho předmětů. Může vám přijít super, když jich budete mít hodně a rychle nasbíráte kredity, ale myslete na to, že každému předmětu musíte věnovat svoji energii a pokud chcete společně se školou vést ještě nějaký společenský život, promyslete si, jaké předměty si zapíšete nyní a jaké si necháte na později. 

V okolí naší školy je spousta super míst, kam si jít sednout na jídlo, na skleničku, na společné dělání úkolů. Národní je skvělá pro všechny alternativy. Nebojte se nás zeptat na tipy, případně se klidně připojit k našim sedánkům.

Budeme se těšit!   ♥


Katka

Kateřina Ryzáková
 


"Nejvíce mě baví, že je škola více praktická. Mám raději věci, které si mohu osobně vyzkoušet než jen o nich slyšet. A skvělé určitě je, že je škola v centru Prahy a je tak více příležitostí jít a vždycky něco natočit."

Tip pro vás:

Vždy, když jsem si nevěděla rady, tak mi hodně pomohl pan Martin Kotrč na studijním oddělení.

Co se týče obědů, večeří atd... nejlepší je Wokin, Bistro Spálená.

A pokud hledáte bydlení nebo cokoliv jiného stačí napsat do facebookové skupiny Vošpáci sobě – kdo může, pomůže. : )


Vendy

Vendula Šmejkalová
Promotion

"Naše škola není o biflování. Jasně, nevyhneš se nějakému učení, ale to je přece taky potřeba. Vytváření reálného obsahu ve škole je zkušenost k nezaplacení."
 

Tip pro vás:

NADPIS v žurnalistice neexistuje, je to TITULEK

Paní Fričová se často rozpovídá o příhodách z její profesní dráhy, bacha je to taky výklad! Z oněch příhod pochopíte, jak věci v praxi produkce fungují

Učebna 105 a terasa jsou místa, kde je většinou šrumec, takže tam hledejte rady a odpovědi na své otázky, nebo si tam můžete postěžovat. : )


Jířa

Jiřina Havlová
Tvůrčí psaní pro média

"Na VOŠP oceňuji její dostupnost MHD téměř odkudkoliv. To, že je lokace výborná vypovídá i o tom, že se spolužáky můžeme trávit čas mezi přednáškami v nespočtu kaváren a podniků v okolí. Celý systém školy a přístup pedagogů mi vyhovuje." 

Tip pro vás:

Bacha na deadline!

Měj svůj index pořád u sebe a nezapomeň, že ho občas musí vidět na studijním. : )

Když něco napíšeš do zprávy, musíš vědět, proč jsi to tam napsal!


Dáša

Dáša Šamanová
Tvůrčí psaní pro média

"Naše škola je malá a každý zná každého, to je na tom to nejlepší. Všichni si tak můžete vzájemně pomáhat, povídat si a ve škole díky tomu vládne fajn atmosféra. : )
Proto na začátku doporučuji chodit všude, co škola nabídne.
A nezapomeňte se domluvit a na konci září jít společně všichni do hospody!"
 

Tip pro vás:

Kde koupit dobré kafe? Momentálně patří k naší oblíbené a pravidelné zastávce Bistro Spálená.
Dělají i výborné polévky či mazané chleby!

Ale pokud se chcete najíst opravdu levně, zařiďte si jídla vedle u jeptišek. Tam za 30 korun dostanete jak polévku, tak hlavní chod.

V prváku si zkuste nahnat co nejvíce kreditů, protože s dalšími roky přichází více práce v dílnách.


Ráda bych vám poradila, co nepsat panu Kézrovi do textů, ale toho je moc.. Zkuste ho vnímat a dělat si poznámky. On sám vám v hodinách jistě několikrát řekne, co ve vašich textech číst rozhodně nechce... : ) 


Anička

Anna Čmuchálková
Tvůrčí psaní pro média


"Nejvíce se mi líbí, že si v prvním ročníku můžeme vyzkoušet všechna zaměření od práce s kamerou a fotoaparátem až po psaní PR článků. Právě díky tomu snadněji zjistíme, co nás baví a čemu se chceme v následujících letech studia věnovat nejvíce."

Tip pro vás:

Během studia zjistíte, že se škola více než na teorii zaměřuje na praktickou část. Snažte se proto vyzkoušet veškeré praktické části, které vám škola nabídne, jelikož získaná praxe je při hledání budoucího zaměstnání důležitá. 


Nicola      

Nicola Bernard
Promotion

"Mě opravdu baví ta rodinná atmosféra... všichni se tu znají se všemi. Jsme tak trochu taková škola se srdcem na dlani, a je to ve výsledku hodně znát ...  : ) 
Člověk se tu nestresuje, jak na běžných tyranských institutech (rozumějte "na SŠ"), a celkově tu vládne taková vánoční pohoda (po celý školní rok).  : )
 

Tip pro vás:

2) Nikdy neříkej Martinu Kézrovi, že ten velikej nápis v novinách je "nadpis". Jednou pro vždy si zapamatuj, že je to "TITULEK", jinak seš mrtvej ještě dřív než to stačíš vyslovit. : )

3) Jestli chceš potěšit Lukáše Panocha z AVD centra, vracej nejen krytky, ale i SD karty.

4) Pokud někdy ve škole uslyšíš, že se škola bude stěhovat, nepanikař.

5) Až půjdeš po devátém neúspěšném pokusu znovu do knihovny a bude zavřená, nebuď smutnej. Nejsi první ani poslední, kdo ji nezastihl otevřenou.

6) Chceš se dozvědět něco z marketingu? Napiš na brada@brada.cz!

7) Krev, slzy a pot jakožto Sebastianův Záchranný bod? Ani náhodou! ,,Na mých hodinách vás čekají krev, pot a slzy." Martin Kézr

8) Když už jsme u samotného pana Kézra, NE, TU ZPRÁVU OPRAVDU NEMŮŽEŠ ZFALŠOVAT!

9) Jestli během hodin produkce někdy řekneš, že ve vysílacím programu jsou kanály a lá ČT, Nova, Prima (...), sama Kateřina Fričová osobně Tě pošle hledat kanály... na Národní na silnici. Protože kanály jsou JENOM na silnici.

10) A taky se nauč písničku "Šla nanynka do zelí". Během TM4 se ti bude hodit.


A teď jeden opravdovej tip:

1) Splň si co nejvíc předmětů

Zkuste si splnit co nejvíc předmětů v prvním roce studia. Já jsem měla v zimním semestru 14 předmětů, což pro Vás má několik výhod – primárně naženete spoustu kreditů a následující rok, kdy budete mít zaměření (což je samo o sobě dost časově náročný), budete mít čas věnovat se tomu, co chcete studovat (fotku, PR, kameru...). Navíc si v letním semestru můžete dát jen třeba 3-4 předměty, protože budete mít dostatek kreditů na to, abyste prošli do druháku. Navíc věřte, že nic není lepšího, než když se flákáte u bazénu, zatímco spolužáci sedí do pěti do večera ve škole. Primárně se zaměřte na TM, a pokuste se je spolu se zpravodajstvím zvládnout v prvním roce studia ve škole. To samé radím i pro druhák. Já jsem teď ve třeťáku, a do školy vesměs už ani chodit nemusím. Díky tomu, že jsem si většinu předmětů odchodila poslední dva roky, mám spoustu času na absolventskou práci a absolutoria.

Ano, jsme jiná škola.

Jsme škola praktická, ale i KREATIVNÍ

Jsme škola řemeslná, ale i TVŮRČÍ

Jsme škola náročná, ale i RODINNÁ

Užijte si to na maximum ...