Naši absolventi koho potkáte v médiích

Nikola Červinková
moderátorka a redaktorka TV Nova

"VOŠP jsou pro mne kamarádi, spousta zábavy, zdravé sebevědomí, bez kterého se moderátor neobejde, a to nejdůležitější – zkušenosti. Ty mi pomohly prorazit na Nově.

Pokud se chcete věnovat skutečné novinařině, VOŠP je přesně pro vás. Tady se budete věnovat hlavně praxi a tu vás budou učit profíci přímo z oboru. Sama jsem byla překvapená, jaké osobnosti se školou spolupracují."

Martin Vichnar
sportovní reportér ČT

„V době nástupu na Vyšší odbornou školu publicistiky jsem už přibližně 7 let v Redakci sportu České televize nárazově pracoval, takže mi tříleté studium hlavně představilo ostatní mediální disciplíny a rozšířilo již nabyté praktické znalosti v mém oboru.

Školu bych doporučil každému, kdo nerad celé dny leží v knihách, ale novinařinu si chce hlavně vyzkoušet. Rozmanité předměty mu nabídnou dostatek prostoru k seberealizaci."

Tomáš Kabát
dramaturg a reportér rádia Impuls

„VOŠP mi dala zázemí k tomu, abych si mohl vyzkoušet plnění jednotlivých úkolů v mediální výrobě a ujasnit si díky tomu, co chci v pracovním životě dělat. Zároveň jsem získal všeobecný rozhled o způsobu tvorby mediálního obsahu o fungování mediálních domů.

Velkým přínosem je i možnost konzultací s odborníky z praxe. Škola zároveň klade důraz na teoretický základ, díky kterému může student pokračovat také v akademické dráze. Je to přesně ten typ školy, kde záleží přímo na studentovi, co si z výuky odnese. Základem je vlastní iniciativa. Škola klade důraz na praxi, čímž se zvyšuje možnost uplatnění.

Z vlastní zkušenosti z Rádia Impuls vím, že daleko raději přijmeme do vlastních řad diplomovaného specialistu s hromadou mediálních zkušeností, než magistra, který neumí napsat a přečíst zprávu."

Jan Novotný
reportér Černých ovcí
a redaktor Toulavé kamery České televize

„Škola mi dala pevný základ a určitou jistotu pro mou budoucí práci. Množství praxe, kterou student během let musí splnit, je nejpříjemnější povinností. Má to hned dva důsledky. První je nasbírání zkušeností v nějaké "ochranné zóně". Druhá a důležitejší je "zaháčkování" se u zajímavých lidí.

Neméně důležitý vidím i široký osobní prostor pro seberealizaci, pokud student ví, kam směřuje.

Školu bych doporučil dalším studentům, protože… Protože se už během studií mohou ocitnout v openspace nějakého média. Protože takový familiární přístup jako je na VOŠP, je rozhodně veliké plus. Protože potká spoustu inspirativních lidí."

Karolína Kočí
redaktorka a moderátorka ČT,
autorka dokumentárního cyklu Kiwiland

„Škola nebránila v praxi, naopak. Studenty podporovala, ne-li nutila do praxí. A předměty byly vedeny prakticky. Takže když jsem po škole nastoupila do práce, věděla jsem, co dělat, zatímco jiní uchazeči opakovali jen naučené poučky.

Proč bych VOŠP doporučila? Protože to byla škola, kde se tvořilo. Psalo, natáčelo, stříhalo. A koho baví něco dělat a tvořit, nejen sedět v knihách, užije si celé tři roky."

Martin Minha
moderátor Radiožurnálu Sport
a Radia Wave

„VOŠP mi nepochybně dodala odvahu sebevědomě si sednout za mikrofon nebo se postavit za kameru. Svým způsobem mě také vyprofilovala. Prvotní myšlenka, díky které jsem se rozhodl pro VOŠP, byla ta, že jsem byl na střední škole dobrý v psaní. S hlasem jsem pracovat neuměl a až díky VOŠP a následně Českému rozhlasu mě tenhle směr začal bavit a chtěl jsem se v něm zlepšovat.

VOŠP bych doporučil především kvůli lidem, kteří zde předávají své mediální zkušenosti. Působí tu sice v roli pedagogů, ale jsou to především výborní bývalí redaktoři, programoví ředitelé, kameramani atd. Většina se vám nebojí kriticky zhodnotit práci a velmi citlivě vás posouvá dál. VOŠP je převážně o praxi, která – alespoň dle mých dosavadních zkušeností – je v médiích opravdu nejvíc potřeba."

Vítek Zábranský
reportér rádia Impuls

Jiří Liebreich
redaktor ekonomického deníku E15

„Škola mi dala hodně zážitků, ale hlavně řadu přátel a zajímavých kontaktů. A samozřejmě základy do profesního života. No a pochopitelně titul DiS. :-)  VOŠP bych doporučil, protože se oborové předměty snaží naučit praxí. Když jsem ze školy vyrazil do světa médií, praktické znalosti z VOŠP mi hodně pomohly.“

„VOŠ publicistiky mi usnadnila vstup do světa médií a rozkryla celý jejich rozměr – tu část ledovce skrytou pod hladinou. Školu bych doporučil každému, kdo se chce během studií co nejvíce přiblížit dennodenní praxi novinářské práce.“

Sára Křepelková
obrazová editorka ČT24

„VOŠP mě vtáhla do prostředí, ve kterém se média vytvářejí. Ukázala mi, jak se pracuje v jednotlivých oborech a představila mi celou škálu profesí. Měla jsem možnost studovat a pracovat v týmu PR a marketingu, nahlédla jsem do dílny audiovizuálních médií, vyzkoušela jsem si rozhlasovou tvorbu a v základu jsme se věnovali zpravodajství.
V rámci studia jsem se dostala na stáž do Evropského parlamentu v Bruselu, podílela se na organizaci prezentace na veletrhu Gaudeamus.

Mám zkušenost, že absolvováním několika praxí bylo snazší najít si práci již během studia. Takže po ukončení VOŠP nebyly mezi námi žádné obavy z toho, co nás čeká, protože jsme si byli téměř jisti tím, co nás baví a čemu se budeme chtít ve svém profesním životě věnovat.“

Sabina Dračková
reportérka CNN Prima News

„Pokud má člověk pracovat v médiích, musí jim nejen rozumět, ale hlavně je musí umět tvořit. Lidé, kteří nás učili, nás nezahlcovali teorií, ale ukázali nám, jak média opravdu fungují a nechali nás tvořit. Tenkrát mě svět médií začal fascinovat a doteď mě to nepřešlo.

Neznám jediného studenta VOŠPu, který by se stal mediálním teoretikem, zato znám spoustu novinářů, reportérů, kameramanů a PRistů, kteří kromě toho, že umí své řemeslo, také chápou principy, na kterých novinařina a média stojí a s pokorou si uvědomují jejich podstatu a důležitost. Dřív jsme spolu běhali s kamerou po Národní třídě, teď se potkáváme v terénu – třeba na tiskových konferencích. Každý v jiném týmu, ale přesto držíme spolu.“

Monika Horská
editorka, Český rozhlas

„Moudré knihy nabízejí velké množství teoretických informací z oboru médií a žurnalistky. Co ale budete ve skutečnosti opravdu potřebovat, je zejména praxe. A právě tu Vyšší odborná škola publicistiky nabízí v maximální možné míře. Příprava reportáží, rozhovorů či prezentace vlastních projektů je právě to, z čeho ve své práci dodnes čerpám.“

Pavel Urban
hlavní editor, deník Metro

„Inzerát na Vyšší odbornou školu publicistiky jsem našel v deníku Metro. A právě v těchto novinách už několik let pracuji. Ovšem všechny užitečné informace ze světa médií a první praktické zkušenosti jsem získal právě na této škole. Vždy zde učili výborní odborníci, kteří nás vybízeli k dialogu a hlavně nás přiměli k psaní a tvorbě.
Z těchto impulsů těžím dodnes.“

Jindřich Oukropec
komunikace & PR design projektů, CZECHDESIGN

„VOŠ publicistiky mi dala základ pro všechny komunikační profesem a možnost vyzkoušet si práci v terénu. Rady, které v knihách nenajdete a hlavně praxi, praxi a praxi… Kontakty, velmi důležité kontakty.

Také jsem dostal možnost najít sám sebe a samozřejmě kamarády na celý život. :-)“

Barbora Zykmundová
redaktorka politického zpravodajství CNN Prima News

„VOŠP mi dala maximální praktickou přípravu pro práci v médiích. Díky tomu, že funguje školní redakce Generace20, kde se konají porady jako v médiích, jsem potom v praxi nebyla tolik překvapená.

Školu bych doporučila těm, kdo opravdu touží po tom stát se novináři, protože VOŠP vás na to opravdu připraví. Nejlepší je, že vás učí lidi, kteří v médiích stále pracují nebo dlouhou dobu pracovali a dají vám spoustu dobrých rad, které v žádné učebnici nevyčtete.“

Ano, jsme jiná škola.

Jsme škola praktická, ale i KREATIVNÍ

Jsme škola řemeslná, ale i TVŮRČÍ

Jsme škola náročná, ale i RODINNÁ

Neboj se vlka, VOŠky, nic. 

Naši průvodci ti prozradí o škole i to, co neví ani pan ředitel. Určitě takové otázky máš.

Zároveň ti řeknou, jak vypadá on-line výuka na profesní škole médií, jak se připravit na přijímačky, co udělat teď a co potom.

Jednoduše nám na sebe nech kontakt a my se ti ozveme.